PERSONALE

LEDELSEN

JV 1
JV 2

Johnny Vinkel (JV)

Rektor - Matematik - Idræt

PH 1
PH 2

Pernille Slot Hansen (PH)

Vicerektor - Dansk - Engelsk

JNI 1
JNI 2

Jacob Nielsen (JNI)

Idræt - Historie - Udannelsesleder

MA 1
MA 2

Marianne Agentoft (MA)

Fysik - Matematik - Uddannelsesleder

UNDERVISERE

AS 1
AS 2

Alexander Strand (AS)

Engelsk - Historie

ALS 1
ALS 2

Allan Sørensen (ALS)

Dansk - Engelsk

AMO 1 2
AMO 1 2

Amanda Møller Mortensen (AMO)

Biologi

AJ1
AJ2

Anders Lauge Johannesen (AJ)

Mediefag - Idræt

LL 1
LL 2

Anna Lea Lou (LL)

Innovation – Erhvervsøkonomi – Matematik - Studievejleder

AV 1
AV 2

Anne Adel Vestergaard (AV)

Dansk – Religion - Elevrådsansvarlig

AD 1
AD 2

Anne Horslev Dalkoff (AD)

Dansk – Engelsk

Frame 954
Frame 954

Anne Louise Dalgaard (ALD)

Naturgeografi – Samfundsfag

ANN 1
ANN 2

Anne Navntoft (ANN)

Naturgeografi - Samfundsfag

AMN 1
AMN 2

Anne-Mette Nørgaard (AMN)

Bioteknologi – Kemi – Matematik

CT 1
CT 2

Camilla Hauge Thomsen (CT)

Engelsk – Mediefag

CZ 1
CZ 2

Camilla Voigt Zacho (CZ)

Matematik

COE 1
COE 2

Charlotte Øland (CØ)

Dansk - Musik - Læsevejleder

CH 1
CH 2

Christian Halvgaard (CH)

Latin – Oldtidskundskab – Religion - Talentkoordinator

CDB 1
CDB 2

Christina Dannefeldt Bøthner (CDB)

Tysk

CV1
CV2

Christina Vedel (CV)

Fransk - Studievejleder

CWH 1
CWH 2

Christina Weien Hansen (CWH)

Engelsk - Italiensk

Frame 954
Frame 954

Dina Hjarup Thomsen (DT)

Dansk – Mediefag

EG 1 2
EG 1 2

Ejnar Gyldenkerne (EG)

Astronomi – Fysik – Matematik

EB 1
EB 2 (1)

Elsebeth Bechmann (EB)

Tysk

EC 1
EC 2

Eva La Cour (EC)

Dansk – Historie

HK 1
HK 2

Hanne Strømgård Knudsen (HK)

Dansk – Engelsk - Studievejleder

HSU 1
HSU 2

Hano Sura (HSU)

Matematik - Fysik

HE 1
HE 2

Henrik Ebbesen (HE)

Matematik

HF 1
HF 2

Henrik Fich (HF)

Dansk – Latin – Oldtidskundskab

JGA 1
JGA 2

Jacob Gjørtsvang Andersen (JGA)

Matematik

JD 1
JD 2

Jens Davids (JD)

Biologi - Naturgeografi

JF 1
JF 2

Jens Folsberg (JF)

Historie - Engelsk

LS 1
LS 2

Jeppe Nilaus Larsen (JL)

Idræt - Musik - Medievejleder

JEA 1
JEA 2

Jette Andersen (JEA)

Biologi – Bioteknologi - Dansk - Læsevejleder - Matematikvejleder

JT 1
JT 2

Jon Tybirk (JT)

Idræt - Psykologi

JFH1
JFH2

Julie Felicia Hyrdum (JFH)

Dansk – Retorik – Spansk

KSA 1
KSA 2

Kirsten Sunke Agergaard (KSA)

Dramatik – Tysk

KB 1
KB 2

Kristian Brøndum (KB)

Idræt – Historie

PE 1
PE 2

Kristian Karup Pedersen (PE)

Samfundsfag – Spansk

RI 1 2
RI 1 2 (1)

Kurt Ringkøbing (RI)

Fysik – Matematik

LJ 1
LJ 2

Lars Skadhauge-Jensen (LJ)

Idræt – Psykologi - Kursusleder - Formand f. Planlægningsudvalget

LN 1
LN 2

Lasse Nielsen (LN)

Historie – Samfundsfag

LB 1
LB 2

Lena Brødsgaard (LB)

Dansk – Engelsk

LIB 1
LIB 2

Line Brok (LIB)

Idræt

LP 1
LP 2

Line Pedersen (LP)

Samfundsfag - Erhvervsøkonomi

SA 1
SA 2 (1)

Lotte Samsøe (SA)

Dansk – Samfundsfag - Formand f. Undervisningsudvalget

LR 1
LR 2

Louise Ravn (LR)

Dansk - Kommunikationskoordinator

HS 1
HS 2 (1)

Mai Bjerg Hagens (HS)

Biologi

MB 1
MB 2

Majbrit Bergman Iversen (MB)

Historie – Latin – Oldtidskundskab

MS 1
MS 2

Majken Knørr Sørensen (MS)

Biologi – Bioteknologi – Naturgeografi

MM 1
MM 2

Marianne Dam Munch (MM)

Bioteknologi – Informatik – Fysik – Kemi

MK 1
MK 2A (1)

Marie Helene Krogsøe (MK)

Idræt - Samfundsfag

MP 1
MP 2

Marie Præstholm (MP)

Historie – Naturgeografi - Studievejleder - Team Danmark- og elitesportskoordinator

ML 1
ML 2

Mathilde Lundhus Madsen (ML)

Biologi – Bioteknologi – Kemi

MR 1
MR 2

Michael Rasmussen (MR)

Biologi – Bioteknologi – Naturgeografi

Frame 954
Frame 954

Mona Heide Petersen (MHP)

Dansk - Tysk

MI 1
MI 2

Mona Louise Ingemann (MI)

Engelsk - Formand f. Ekskursionsudvalget

PT 1
PT 2

Pernille Lindtner Petersen (PT)

Dansk – Filosofi – Historie

PO 1
PO 2

Pernille Ovesen (PO)

Dansk - Fransk

PI 1 2
PI 1 2

Peter Hansen (PI)

Bioteknologi – Kemi – Matematik

RP 1
RP 2

Rasmus Kjærgaard Petersen (RP)

Dansk – Historie

RR 1
RR 2

Rikke Rasmussen (RR)

Bioteknologi - Kemi – Matematik

RWL 1
RWL2

Rikke Wittrock Lind (RWL)

Idræt

RJ 1
RJ 2

Rune Barløse Thomsen (RJ)

Erhvervsøkonomi – Mediefag – Samfundsfag - Medievejleder

RG 1 (1)
RG 2

Rune Garbers (RG)

Naturgeografi - Samfundsfag - International koordinator

SD 1
SD 2

Sara Elise Dahl (SD)

Oldtidskundskab - Religion - Formand f. Trivselsudvalget

SHA 1
SHA 2

Simone Hauptmann (SHA)

Billedkunst - Engelsk - Tysk

SCL 1
SCL 2

Sofie Cathrine Lihme (SCL)

Engelsk - Billedkunst

SSS 1
SSS 2

Sophie Sylvest Svendsen (SSS)

Biologi - Kemi

LO 1
LO 2

Søren Lodberg (LO)

Fysik – Matematik - IT-vejleder

SK 1
SK 2

Steffen Marx Skjørbæk (SK)

Fysik – Matematik

TS 1
TS 2

Tanja Schaarup-Jensen (TS)

Engelsk – Religion

TP 1
TP 2 (1)

Tina Maria Pedersen (TP)

Dansk – Engelsk

TRS 1
TRS 2

Tryggve Sveinbjørnsson (TRS)

Naturgeografi – Samfundsfag

UN 1 2
UN 1 2

Ulla Falcon Nielsen (UN)

Dansk – Samfundsfag

Frame 954
Frame 954

Vigga von Staffeldt (ST)

Engelsk - Tysk

KONTORET

AL 1
AL 2

Anja Møllgaard Lassesen (AL)

Sekretær

BK 1
BK 2

Betinna Rebien Kristiansen (BK)

Sekretær

LI 1
LI 2

Linda Kofoed-Jensen (LI)

Økonomimedarbejder

LC 1
LC 2

Lisbeth Østergaard Christensen (LC)

Sekretær

ØVRIGT PERSONALE

RS1
RS2

Bente Røsling (RS)

Bibliotekar

BO 1 (1)
BO 2

Bo Rostved (BO)

Pedelmedhjælper

Frame 954
Frame 954

Camilla Hansen

Kantinemedarbejder

JSL 1
JSL 2

Jan Strange Larsen (JSL)

Pedelmedhjælper

JE 1
JE 2 (1)

Jens Christian Hansen (JE)

Teknisk serviceleder

Frame 954
Frame 954

Mette Jørgensen

Kantineleder

Frame 954
Frame 954

Roqia Qasimi

Kantinemedarbejder